عوامل بروز جرایم جنسی به عنف و راههای پیشگیری از آن

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت مبانی واصول معماری فرانک گهری📜پاورپوینت آموزشی برنامه سازی پیشرفته(جامع) c++📜پاورپوینت زندگینامه و آثار حسن فتحی📜پاورپوینت کانسپت در مبانی نظری معماری📜پاورپوینت بافت در مبانی نظری معماری📜پاورپوینت زندگینامه و آثار آراتا ایسوزاکی📜پاورپوینت زندگینامه و آثار رابرت چارلز ونتوری📜پروژه درس کارآموزی نازک کاری و تأسیسات📜پاورپوینت انسان و طبیعت در معماری با موضوع مورچه به همراه کلیپ بسیار مناسب از لانه مورچه📜پاورپوینت تحلیل فضای شهری شهرستان سبزوار به صورت دقیق📜پاورپوینت روستای انجیلاق واقع در قزوین به همراه 130 عکس از روستا و طرح هادی روستا📜تحقیق پروتکل های مسیر یابی در شبکه های حسگر بی سیم📜مجمع تشخیص مصلحت نظام📜نقش وراثت در بزهکاری📜چالش های حقوقی ناشی از تورم قوانین کیفری و راههای برون رفت از بحران مربوط در ایران📜اركان تشكیل دهنده جرم اعمال نفوذ و كلاهبرداری📜نگاهی دیگر به قانون حاكم بر احوال شخصیة خارجیان مقیم ایران📜عقیم شدن قرارداد در حقوق تجارت بین الملل📜دانلود مقاله دیه📜پاورپوینت مرمت و حفاظت بناهای تاریخی خانه اسدی قزوین
فهرست عنوان صفحه چکیده:........4 5 بخش اول: عوامل بروز جرایم جنسی به عنف......... 6 گفتار اول: عوامل شخصی (مستقیم)............... 6 1- اختلالات روانی و شخصیتی................... 7 2- اختلالات جنسی............................. 8 2-1- اختلال عملکرد جنس|فایل|دابلیو اِکس|41014112|wxz
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان عوامل بروز جرایم جنسی به عنف و راههای پیشگیری از آنقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فهرست

عنوان صفحه

چکیده:........4

5

بخش اول: عوامل بروز جرایم جنسی به عنف......... 6

گفتار اول: عوامل شخصی (مستقیم)............... 6

1- اختلالات روانی و شخصیتی................... 7

2- اختلالات جنسی............................. 8

2-1- اختلال عملکرد جنسی..................... 9

2-2- اختلالات رفتاری جنسی (پارافیلیا)....... 10

گفتار دوم : عوامل اجتماعی و فرهنگی (غیر مستقیم) 11

1- ناهنجاری های اخلاقی و ضعف تقلیدات دینی در جامعه 12

1-1- الکل................................. 12

1-2- نقش رسانه‌ها.......................... 13

2- مشكلات اقتصادی و فقر.................... 15

3- خانواده................................ 17

بخش دوم: راههای پیشگیری ازبزهکاری و بزه‌دیدگی جرایم جنسی 20

گفتار اول: پیشگیری اصلاحی.................... 20

1- رفع نابسامانیهای اقتصادی و اجتماعی..... 21

2- نقش تربیتی خانواده و ازدواج............ 22

3- گسترش ارزشهای اخلاقی و دینی و مبارزه با ناهنجاریهای فرهنگی 24

گفتار دوم: پیشگیری وضعی..................... 26

1- محافظت از آماجهای جرم.................. 26

2- آموزش و آگاهی بزده دیدگان در جهت اجتناب از وضعیت های جرم زا 27

3- پرهیز از تحریك بزهكار توسط بزهدیده..... 29

فهرست منابع..................................... 30

چکیده

در سیاست جنایی ایران، بزه‌دیده جایگاه واقعی خود را نداشته و لذا حمایت از بزه‌دیده نیز چندان مورد توجه دادگاه‌ها نیست. اما در جرایم جنسی به عنف، با توجه به اثرات نامطلوب و بلند مدت آن بر عواطف و روان بزه‌دیده که حتی ممکن است روند زندگی عادی او را برای همیشه مختل کند، این نقص بیشتر جلوه می‌کند و باید در خصوص آن چاره‌اندیشی شود. در این راستا اصلاح قوانین موجود در گسترش دامنه و ابعاد حمایت‌ها ضروری است. ضمن این که قانونگذار باید زمینه رسیدگی سریع و دقیق به این پرونده‌ها را ایجاد و راه‌کارهایی عینی، ملموس و مفید را جهت کاهش اثرات منفی جرم بر بزه‌دیده و جبران تألمات و خسارات عاطفی و معنوی او و همچنین اعاده موقعیت بزه‌دیده ارائه دهد. از طرف دیگر تلاش برای سلب موقعیت‌های مناسب بزهکاری و بالا بردن هزینه ارتکاب جرم باید مورد توجه قرار گیرد که این مهم نیازمند اصلاح قوانین مجازات و دادرسی کیفری نیز می‌باشد.

علاوه بر اصلاح قوانین، اصلاح نوع نگاه و برخورد محاکم با بزه‌دیده و توجه جدی به ضرورت حمایت از بزه‌دیدگان جرایم جنسی توسط مراجع قضایی و انتظامی که اولین پناهگاه بزه‌دیده هستند نیز ضروری است. همچنین این مراجع باید تعاملی مثبت و جدی با مراجع غیر دولتی حامی بزه دیده نیز داشته باشند.

البته ظرفیت‌های قانونی موجود (خصوصاً مقررات شکلی) در صورتی که به نحو صحیح و با یک نگاه حمایتی مورد بهره‌برداری قرار گیرد می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات موجود را در دستیابی به یک چتر حمایتی گسترده رفع کند.